MCL1005NR13JT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MCL1005NR13JT
Package:
0402
Description:
FIXED IND 130NH 450MA 390MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 450mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Inductance 130 nH
Series MCL-N
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz