MCM01-009CD190J-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MCM01-009CD190J-TF
Description:
CAP MICA 19PF 5% 500V SMD
In Stock : 847
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Product Status Active
Series MCM01
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 19 pF