MCR01MZPF2203
Rohm Semiconductor
Product No:
MCR01MZPF2203
Package:
0402
Description:
RES SMD 220K OHM 1% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 220 kOhms
Series MCR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W