MCR18EZHJ225
Rohm Semiconductor
Product No:
MCR18EZHJ225
Description:
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 1206
Resistance 2.2 MOhms
Series MCR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W