MCR18EZPF6980
Rohm Semiconductor
Product No:
MCR18EZPF6980
Description:
RES SMD 698 OHM 1% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 698 Ohms
Series MCR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W