MCS04020C4703FE000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCS04020C4703FE000
Package:
0402
Description:
RES 470K OHM 1% 1/16W 0402
In Stock : 6981
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 470 kOhms
Series MCS - Professional
Power (Watts) 0.063W, 1/16W