MCT06030C4702FP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCT06030C4702FP500
Description:
RES 47K OHM 1% 1/10W 0603
In Stock : 128394
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 47 kOhms
Series MCT - Professional
Power (Watts) 0.1W, 1/10W