MCU08050C4700FP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCU08050C4700FP500
Package:
0805
Description:
RES 470 OHM 1% 1/8W 0805
In Stock : 3250
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 470 Ohms
Series MCU - Professional
Power (Watts) 0.125W, 1/8W