MCW0406MD8872BP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCW0406MD8872BP100
Description:
RES SMD 88.7K OHM 1/4W 0604 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 88.7 kOhms
Series MCW AT - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W