MCW0612MC2002FP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCW0612MC2002FP100
Description:
RES SMD 20K OHM 1/2W 1206 WIDE
In Stock : 25
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.122" W (1.60mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 kOhms
Series MCW AT - Professional
Power (Watts) 0.5W, 1/2W