MCZ33390EF
NXP USA Inc.
Product No:
MCZ33390EF
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
8-SOIC
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
User Guide
Number of Drivers/Receivers 1/1
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Receiver Hysteresis 200 mV
Supplier Device Package 8-SOIC
Duplex Half
Series -
Type Transceiver
Data Rate 10.4Kbps
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 9V ~ 16V