MDL65-48SX-W6
ETA-USA
Product No:
MDL65-48SX-W6
Manufacturer:
ETA-USA
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency CE, FCC
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 5.20" L x 2.72" W x 1.57" H (132.0mm x 69.0mm x 40.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.35A
Series MDL65-SX-W6 (65W)
Power (Watts) 65 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 48V
Standard Number 60601-1
Mfr ETA-USA
Package Bag
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC