MDMK3030T4R7MM
Taiyo Yuden
Product No:
MDMK3030T4R7MM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.3A 263MOHM SMD
In Stock : 83
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 263mOhm Max
Inductance 4.7 µH