MDMK4040T1R5MM
Taiyo Yuden
Product No:
MDMK4040T1R5MM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.2A 65 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 1.5 µH