ME30A1503F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Product No:
ME30A1503F01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
In Stock : 146
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 3.76" L x 2.13" W x 1.22" H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Series ME30 (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 4.7' (1.45m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 15V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC