MEM2012P10R0T001
TDK Corporation
Product No:
MEM2012P10R0T001
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FILTER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Attenuation Value 20dB @ 200MHz ~ 2GHz
Filter Order 3rd
Applications Data Lines for Mobile Devices
Center / Cutoff Frequency 10MHz (Cutoff)
Values -
Voltage - Rated 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
ESD Protection No
Series MEM
Type Low Pass
Package / Case 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Number of Channels 1
Technology LC (Pi)
Mfr TDK Corporation
Height 0.037" (0.95mm)
Package Tape & Reel (TR)
Resistance - Channel (Ohms) -
Current 200 mA