Home / DC DC Converters / MEZDPD3603A-8559
minImg
MEZDPD3603A-8559
Monolithic Power Systems Inc.
Product No:
MEZDPD3603A-8559
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.91" L x 0.63" W x 0.35" H (23.0mm x 16.0mm x 9.0mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V