MF-LSMF125X-2
Bourns Inc.
Product No:
MF-LSMF125X-2
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
2920 RESETTABLE SMD PPTC 1.25A/1
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max -
Current - Hold (Ih) (Max) 1.25 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)