MF020-2-LC3
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product No:
MF020-2-LC3
Description:
MF010 HIGH TEMP OXYGEN SENSOR
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Series MF020
Accuracy ±2%
Type Oxygen
Voltage - Supply 22.8V ~ 25.2V
Output 4mA ~ 20mA
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Oxygen Range 1 mbar ~ 250 mbar
Package Bulk
Current - Supply 500mA