MF0204FRE52-1R07
YAGEO
Product No:
MF0204FRE52-1R07
Description:
RES 1.07 OHM 1% 0.4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.07 Ohms
Series MF0
Power (Watts) 0.4W