MF1/2W330RFT
Lumimax Optoelectronic Technology
Product No:
MF1/2W330RFT
Package:
Axial
Description:
RES 330 OHM 1% 1/2W AXIAL
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 100
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 330 Ohms
Series MF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W