MF1/8W680KFTB
Lumimax Optoelectronic Technology
Product No:
MF1/8W680KFTB
Package:
Axial
Description:
RES 680K OHM 1% 1/8W AXIAL
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 680 kOhms
Series MF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W