MF2W47RFTB
Lumimax Optoelectronic Technology
Product No:
MF2W47RFTB
Package:
Axial
Description:
RES 47 OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 47 Ohms
Series MF
Power (Watts) 2W