MF72-010D25
Cantherm
Product No:
MF72-010D25
Manufacturer:
Cantherm
Description:
ICL 10 OHM 20% 7A 27.5MM
In Stock : 137
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series MF72
Mfr Cantherm
Tolerance ±20%
Approval Agency -
Current - Steady State Max 7 A
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Package Bulk
R @ 25°C 10 Ohms
Product Status Active
R @ Current 130 mOhms
Diameter 1.083" (27.50mm)