MFBA2V1608-121-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
MFBA2V1608-121-R
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
In Stock : 24770
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR) (Max) 100mOhm
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MFBA2V1608
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 2A