MFBW1V2012-150-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
MFBW1V2012-150-R
Description:
FERRITE BEAD 15 OHM 0805 1LN
In Stock : 3655
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 30mOhm
Impedance @ Frequency 15 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MFBW1V2012
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A