MFHA2512R2500FE
Eaton - Electronics Division
Product No:
MFHA2512R2500FE
Package:
2512
Description:
RES 0.25 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 3830
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 250 mOhms
Series MFHA
Power (Watts) 2W