MFP1WSBRE52-604R
YAGEO
Product No:
MFP1WSBRE52-604R
Description:
RES 604 OHM 0.1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 604 Ohms
Series MFP
Power (Watts) 1W