MFP1WSCRD52-90K9
YAGEO
Product No:
MFP1WSCRD52-90K9
Description:
RES 90.9K OHM 0.25% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 90.9 kOhms
Series MFP
Power (Watts) 1W