MFP200BBE73-723K
YAGEO
Product No:
MFP200BBE73-723K
Description:
RES 723K OHM 0.1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 723 kOhms
Series MFP
Power (Watts) 2W