MFR-12DRD52-52K3
YAGEO
Product No:
MFR-12DRD52-52K3
Description:
RES 52.3K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 52.3 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.167W, 1/6W