MG064L18X500DP
KYOCERA AVX
Product No:
MG064L18X500DP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 28V 20A 0612
In Stock : 1695
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 25.2 V
Capacitance @ Frequency 75 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 28 V
Varistor Voltage (Max) 30.8 V
Series -
Energy 0.1J
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 14 V
Number of Circuits 4
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 20 A