MGFS3483R3
Cosel USA, Inc.
Product No:
MGFS3483R3
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2.6W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.67" L x 0.33" W x 0.47" H (17.0mm x 8.5mm x 12.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 800mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series MGFS (3W)
Power (Watts) 2.6 W
Type Isolated Module
Package / Case 4-SIP Module
Efficiency 77%