MGM12JT470K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MGM12JT470K
Package:
Axial
Description:
RES 470K OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 4529
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 470 kOhms
Series MGM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W