MGM3JT62K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MGM3JT62K0
Description:
RES 62K OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 62 kOhms
Series MGM
Power (Watts) 3W