MH3225-520Y
Bourns Inc.
Product No:
MH3225-520Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
FERRITE BEAD 52 OHM 1210 1LN
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 50mOhm
Impedance @ Frequency 52 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height (Max) 0.059" (1.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A