MHF1608BAC182ATD25
TDK Corporation
Product No:
MHF1608BAC182ATD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FERRITE BEAD 1.8K OHM 0603 1LN
In Stock : 1436
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 1.4Ohm
Impedance @ Frequency 1.8 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MHF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 250mA