MI0603L331R-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
MI0603L331R-10
Description:
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) -
Impedance @ Frequency 330 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.032" (0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MI
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 2A