MK24-7-MMCX
TE Connectivity Laird
Product No:
MK24-7-MMCX
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR MMCX BRKT
User Guide
Frequency Range -
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination MMCX
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) -
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Series -
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 2.4GHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain 7dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)