MKP1841168135
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP1841168135
Description:
CAP FILM 680PF 10% 1.6KVDC RAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Tolerance ±10%
Ratings -
Series MKP1841
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 650V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 680 pF