ML03510R4AAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
ML03510R4AAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.4PF 50V C0G/NP0 0603
In Stock : 4346
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MLO™
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.029" (0.74mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.4 pF