Home / Ceramic Capacitors / MLAST021SCG5R6DWNA01
minImg
MLAST021SCG5R6DWNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLAST021SCG5R6DWNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 5.6PF 25V C0G 008004
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Medical, Non-Critical
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MLAS
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 5.6 pF