MLF1005AR82KT
TDK Corporation
Product No:
MLF1005AR82KT
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 820NH 10MA 900MOHM SMD
In Stock : 1778
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 25 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 10 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Inductance 820 nH
Series MLF
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 130MHz