Home / Fixed Inductors / MLF1005GR68JT000
minImg
MLF1005GR68JT000
TDK Corporation
Product No:
MLF1005GR68JT000
Description:
FIXED IND 680NH 45MA 550MOHM SMD
In Stock : 9700
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 30 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 45 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 680 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 150MHz