Home / Fixed Inductors / MLF1005GR82JTD25
minImg
MLF1005GR82JTD25
TDK Corporation
Product No:
MLF1005GR82JTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 820NH 40MA 590MOHM SMD
In Stock : 42631
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 30 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 590mOhm Max
Inductance 820 nH
Series MLF
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 130MHz