Home / Fixed Inductors / MLF1005VR22JTD25
minImg
MLF1005VR22JTD25
TDK Corporation
Product No:
MLF1005VR22JTD25
Description:
FIXED IND 220NH 160MA 790MOHM SM
In Stock : 27887
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 790mOhm Max
Inductance 220 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 290MHz