Home / Fixed Inductors / MLF1005VR33JT000
minImg
MLF1005VR33JT000
TDK Corporation
Product No:
MLF1005VR33JT000
Description:
FIXED IND 330NH 140MA 1.05OHM SM
In Stock : 10201
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.05Ohm Max
Inductance 330 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 230MHz