MLF12BTE33K2
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLF12BTE33K2
Package:
0207
Description:
RES 33.2KOHM 0.1% 1/2W MELF 0207
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0207
Resistance 33.2 kOhms
Series MLF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W