MLF12FTC1K21
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLF12FTC1K21
Description:
RES 1.21K OHM 1% 1/2W MELF 0207
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0207
Resistance 1.21 kOhms
Series MLF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W