MLF14FTE4M53
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLF14FTE4M53
Package:
0204
Description:
RES 4.53M OHM 1% 1/4W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0204
Ratings -
Resistance 4.53 MOhms
Series MLF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W